Pronájem karavanů USA
USA je „země zaslíbená“ pro obytné vozy. A nabídka je opravdu široká, od levných obytných vozů po silniční koráby. V USA spolupracujeme s 10 autopůjčovnami s možností vyzvednutí na 35 místech napříč všemi státy včetně Aljašky. Možné jsou zde i jednosměrné pronájmy.
- nejširší nabídka karavanů v USA
- nejvýhodnější ceny pronájmu karavanů
- pobočky půjčoven napříč státy včetně Aljašky
- možnost navštívit Kanadu
Karavanem napříč USA
Vydejte v obytném voze do se do 59 amerických národních parků, například Grand Canyon NP, Crater Lake NP, Acadia NP, Mount Rushmore National Memorial.
Nebo chcete vyrazit po Pacific Coast Highway v Kalifornii, případně k Cape Cod v Massachusetts? Láká Vás Red Rock Country v Arizoně? Ať už se rozhodnete jakýmkoli, nebudete litovat. USA jsou opravdu pro karavany jak dělané.
S karavany můžete v USA využívat například „státní kempy“ s limitovaným příslušenstvím pro jeho uživatele. Jsou většinou v okolí národních parků. Ceny začínají na 15 dolarech. Kdo chce komfort a víc pohodlí, soukromé kempy nabízejí místa na stání pro karavanisty za cca 30–60 USD. Jestliže vyrážíte na cestu po USA v hlavní sezóně, doporučujeme předem kempy rezervovat.
Nebo můžete vyrazit skrz americká města známá svojí historií a památkami jako třeba New Orleans nebo slunečné Miami na jihu.
Na západě určitě nevynechejte Los Angeles a San Francisco.
V horní části USA je zajímavá Montana a rozlehlá Severní Dakota.
Nemůžeme zapomenout na New Yorku a Boston na východě, odkud je to už kousek do Kanady.
Na jihu Vás čeká centrum hazardu Las Vegas nebo stát Dallas.
NÁŠ TIP
V USA najdete nespočet možností pronájmu karavanů se desítkami webů a stovkami značek.
Na našich stránkách můžete srovnat karavany jak velkých mezinárodních společností, tak obytné vozy od menších rodinných firem, které působí jen v několika státech. Volba je zcela na Vás.
Pronájmy obytných vozů v USA
Pronájmy obytných vozů v USA - třída A
Spousta Američanů tráví hodně dobu ve svých integrovaných karavanech a obytných vozech třídy A. Jedná se luxusní a zánovní RV, které nezklamou náročné uživatele.
Pronájmy obytných vozů v USA - třída B
Jedná se o menší polointegrované karavany. Třída B je obíbená v severní části USA. Vozy mají zvýšenou střechu, uvnitř najdete pořád hodně místa. Campery mají vlastní sprchu a toaletu.
Pronájmy obytných vozů v USA - třída C
Jedná se spíše o Van, menší dodávku než velké obytné auto. V Americe jich najdete opravdu dostatek, jsou populární mezi mladšími. Skvělá hodnota za peníze.
Pozor, každý stát má svoje pravidla silničního provozu, které se mohou odlišovat jak od pravidel v Evropě, tak od pravidel v okolních amerických státech.
Pronájem karavanů v USA a silniční pravidla
Pozor, všechny vzdálenosti a rychlosti se v USA měří v mílích, nikoli v kilometrech, protože se měří jinde.
Řidičský průkaz v USA
Typ průkazu, který musíte mít, závisí na tom, kterým státem projíždíte. Většinou Vám bude stačit standardní řidičský průkaz, přesto je někde vyžadován také „mezinárodní řidičský průkaz“.
Rychlostní limity
Rychlostní limity se liší stát od státu. Nejvyšší limit v USA je 85 mil za hodinu, a to v některých částech Texasu. Ve zbytku USA je nejvyšší povolená rychlost obvykle buď 80 mil za hodinu (na dálnicích nebo na západě země) nebo 70 mil za hodinu (ve východních státech). Na Havaji je limit 60 mil za hodinu.
Limity alkoholu
Řízení motorových vozidel pod vlivem alkoholu je ve Spojených státech nelegální. Ve většině států je limit 0,8%, někde však nižší. Jediným způsobem, jak si být zcela jisti, že si můžete bezpečně sednout za volant, je vyhnout se konzumaci alkoholu, když budete řídit.
Dopravní značení v USA
Střed silnice je označen žlutými čarami, které oddělují dopravu v opačných směrech.
U silničního provozu na víceproudých silnicích je každý pruh označen přerušovanými bílými čarami.
Tam, kde jsou plné bílé čáry, je změna jízdního pruhu nedoporučena, ale není zakázána.
Tam, kde jsou dvojité bílé čáry, je změna jízdního pruhu přísně zakázána.
Podobný systém je zaveden pro žluté středové čáry.
Pokud jsou čáry přerušené, můžete předjíždět krátkým přejetím středové čáry.
Pokud je přerušovaná i plná žlutá čára, můžete předjíždět, pouze pokud je přerušovaná žlutá čára na vaší straně.
Pokud existují dvě čáry a obě jsou plné, nesmí žádná vozidla překračovat středovou čáru za účelem předjíždění.
Křižovatky bez dopravního značení
Ve většině států platí pravidla "přednost zprava“ na nekontrolovaných křižovatkách, přičemž vozidla dávají přednost všem ostatním, kteří se přibližují zprava.
Když silnice končí (známá jako „křižovatka T“), všechna vozidla, která chtějí opustit silnici odbočením doleva nebo doprava, musí dát přednost přímému provozu.
Stop ze všech stran křižovatky
- Jak název napovídá, jedná se o křižovatky s více vstupními body.
- Na těchto křižovatkách musí být veškerý blížící se provoz zastaven.
- Jakmile k tomu dojde, mohou vozidla opustit v pořadí, v jakém dorazili.
- Pokud se zdálo, že všechna vozidla přijíždějí současně, platí pravidla přednost zprava.
- Tyto křižovatky jsou jasně označeny šestiúhelníkovými značkami STOP nebo ALL WAY.
Dálniční systém USA
V USA je síť hlavních silnic, dálnic a dálnic označována jako „NHS“ - neboli národní dálniční systém.
Mezistátní silnice a dálnice
V celkové délce více než 77 000 kilometrů je americký mezistátní systém téměř stejně složitý jako jeho oficiální název: „Dwight D. Eisenhower National System of Interstate and Defence Highways“. Tyto dálnice jsou označeny červenými a modrými štíty a jsou snadno rozpoznatelné.
Silnice, označené jako dálnice mají nejvyšší rychlostní limity ve státě. Mezistátní jsou přístupné přes on-a off-rampy, a mýtné platí pro některé sekce.
Síť sleduje systém číslování. Obecně platí, že dálnice, které vedou od východu na západ, začínají písmenem „I“, za kterým následují sudá čísla. Ti, kteří běží ze severu na jih, mají za „já“ lichá čísla. Mezistátní s párným číslem jsou řazeny postupně od jihu k severu, zatímco všechny mezistátní s lichým počtem jsou řazeny od západu k východu.
Některé mezistátní dálnice mají tři číslice; to znamená, že se jedná o přípojné dálnice, jako jsou okruhy městých center. Třetí číslo je umístěno před hlavním mezistátním číslem. Například I-310 je přípojnou k hlavní dálnicí I-10.
Mezistátní dálnice se dříve označovaly jako „US routes“. Po celé zemi se stále používá několik tras. Označeny černými a bílými štíty, mají svůj vlastní systém číslování (který je podobný systému mezistátních). Někde je třeba platit mýtné. V blízkosti je vždy k dispozici ceste bez mýta.
Zpoplatněné silnice v USA
Když si v USA pronajmete karavan, většinou jsou vozy vybaveny E-ZPass.
Jestli nechcete platit přes tento pas, každá silnice má možnost platit v hotovosti.
Kolik každá zpoplatněná silnice stojí, zjistíte pomocí kalkulačky mýtného na webu ‘The Toll Roads’“.
Když se budete snažit aktivně vyhýbat placeným dálnicím, můžete navštívit opravdu zajímavá města.
Dokonce pro tuto jízdu existuje název „shunpiking“.